Záchranný archeologický výzkum v trati Na dílech v k.ú. Malá Losenice byl vyvolán záměrem investora provést stavbu polní cesty v extravilánu obce. Výzkum byl prováděn formou dohledu při skrývce ornice v prostoru stavby v říjnu a listopadu roku 2012.
Záchranný archeologický výzkum spočíval v dokumentaci profilu P1 a provedení povrchového sběru v bezprostředním okolí skrývky ornice. Profil P1 byl dokumentován v délce 2 m. Na písčitojílové podloží nasedala podorniční vrstva jílovité hlíny. Na povrchu byla vrstva ornice.
Povrchovým sběrem byl získán soubor 60 ks keramiky. Nejstarší byla tenkostěnná tuhová keramika (3 ks) a hrubá archaická redukční keramika se slídou ve hmotě (8 ks), kterou bylo možné datovat do 13. století. Okrajově se vyskytla tenkostěnná keramika se sendvičovým efektem datovaná do 13. – 14. století (3 ks). Nejvýrazněji byla v souboru zastoupena kvalitní redukční keramika (32 ks) charakteristická pro 14. – 15. století. Dva redukční okraje hrnců a čtyři zlomky výdutí nádob měly povrch zdobený leštěním (6 ks), které je typické pro raně novověkou keramickou produkci (16 – 17. století). Do shodného období bylo možné datovat výskyt hrubého oxidačního zboží (3 ks) a jednostranně glazované oxidační keramiky (5 ks).
Nejdůležitějším výstupem archeologického výzkumu je povrchovým sběrem získaný soubor 60 ks keramiky, který bylo možné datovat do 13. – 17. století. Nálezy keramiky se na lokalitu dostaly druhotně. Původní historické uloženiny či zahloubené objekty nebyly na místě skrývky doloženy.