Záchranný archeologický výzkum v intravilánu obce Mirošov byl vyvolán záměrem investora provést rekonstrukci mostu ev. č. 36042-1, který byl v nevyhovujícím technickém stavu. Předmětem druhé stavební akce byla novostavba mostu ev. č. 36042-3 přes vodní tok Bobrůvka ležícího cca 1 km východně od obce Mirošov. Výzkum byl prováděn formou dohledu na stavbou dotčených výkopech v dubnu až listopadu roku 2012.
Zájmový prostor archeologického výzkumu se nalézal ve východní části intravilánu obce Mirošov na silnici III/36042 v úseku vedoucím přes Mirošovský potok. Druhá plocha archeologického výzkumu se nacházela v extravilánu na hranici katastru obcí Mirošov u Bobrové a Blažkov v úseku, kde silnice III/36042 přechází přes vodní tok Bobrůvka.
Výzkumem bylo zachyceno geologické podloží tvořené zvětralým skalním masivem. Na profilech výkopů byly dokumentovány jílovité až hrubě štěrkovité sedimenty. Přestože byly stavební práce částečně prováděny v intravilánu obce Mirošov (most ev. č. 36042-1), tedy v prostoru osídleném nejpozději na počátku 14. století, nebyly výzkumem zachyceny movité archeologické nálezy. Hypoteticky lze předpokládat jejich odstranění, či transport do jiné části lokality vlivem činnosti vodního toku Mirošovského potoka.
V prostoru druhé zkoumané lokality (most ev. č. 36042 – 3) je možné předpokládat spojnici mezi obcemi Mirošov a Blažkov, která existovala s největší pravděpodobností již od doby jejich založení ve 14. století. Patrně se však jednalo pouze o brod přes řeku Bobrůvku. Starší most není znázorněn ani na mapě z 1. poloviny 19. století (II. vojenské mapování z let 1836 – 1852). Okresní silnice mezi Mirošovem a Blažkovem byla vystavěna roku 1922.